Другі матч фіналу экстралігі паміж «Нёманам» і «Юнацтвам», які праходзіў у Гродне 29 сакавіка, скончыўся перамогай мінскай каманды з лікам 3:2.

І зноў пры поўным лядовым у Гродне каманды паказалі баявы хакей. Госцi першымі адкрылі лік на 6-й хвіліне. Гродзенцы пакінулі аднаго Гайнетдзiнава, які дакладна патрапіў у вароты Саманькова. «Нёман» здолеў зраўняць лiк толькі на 16-й хвіліне, дзякуючы дакладнаму кідку Грыня.

Другі перыяд прайшоў яшчэ больш актыўна, чым першы. Каманды шмат атакавалі і здолелі таксама па разе вызначыцца. На 36-й хвіліне госці ў большасці выйшлі наперад. Гол на рахунку Скачкова. Але яшчэ да перапынку «Нёман» здолеў зраўняць лік. І зрабілі гэта гродзенцы ў меншасці. Пасля перадачы Аляксандра Маляўкі вызначыўся Жыдкіх.

У трэцім перыядзе супернікі шайбаў не закінулі і перайшлі ў авертайм пры ліку 2:2.

У дадатковы час «Юнацтву» спатрэбілася ўсяго 47 секунд, каб закінуць вырашальную шайбу і завяршыць сустрэчу на сваю карысць.

«Нёман» — «Юнацтва» 2:3 (АВ) (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)