Хакеісты гродзенскага «Нёмана» у сераду 28 сакавіка на сваім лёдзе абыгралі мінскае «Юнацтва» з лікам 2:1. Такім чынам чырвона-чорныя выходзяць наперад у фінальнай серыі экстралігі.

Матчы «Нёмана» з «Юнацтвам» у Гродне праходзяць традыцыйна пры перапоўненым лядовым — і гэты раз не выключэнне. Квіткі на першыя матчы фіналу былі раскуплены літаральна за некалькі дзён.

Каманды пачалі сустрэчу даволі актыўна, але вось вызначыцца змаглі толькі на 12-й хвіліне. Першую шайбу закінулі менавіта гаспадары і зрабілі гэта ў большасці. Эфектны кідок на рахунку Пасюта. Госці здолелі зраўняць лік праз дзве хвіліны. Кагалёў пасля кiдка апынуўся бліжэй за ўсіх да шайбы і дакладна патрапіў у вароты Труса.

Другі перыяд застаўся за «Нёманам». Вывеў у гэтай дваццаціхвілінцы сваю каманду наперад Сцяпанаў, які вызначыўся на 35-й хвіліне.

У заключным перыядзе супернікі шайбамі не вызначыліся, але вось сутычак i боек было дастаткова. Асабліва заўзятарам запомнілася бойка брамнікаў каманд Труса і Мільчакова. На апошніх хвілінах матчу брамнік «Юнацтва» выехаў у цэнтр лёду і зладзіў бойку з галкіперам «Нёмана». Перамога ў бойцы брамнікаў засталася за гродзенцам. Але абодва галкіперы атрымалі выдаленне да канца гульні і адправіліся ў распранальню.

А сустрэча так і скончылася з лікам 2:1 на карысць «Нёмана»

«Нёман» — «Юнацтва» 2: 1 (1: 1, 1: 0, 0: 0)