«Нёман» пачаў з перамогі фінальную серыю экстралігі супраць «Юнацтва». Першы матч прайшоў у сталіцы 25 сакавіка. З лікам 2:0 каманда Сяргея Пушкова заслужана перамагла гаспадароў.

Традыцыйна ў такіх важных матчах «Нёман» едуць падтрымліваць гродзенскія заўзятары. У Мінск у суботу адправілася шмат аўтобусаў. Многія дабіраліся ў сталіцу i сваім ходам.

На лядовай пляцоўцы Чыжоўка-арэны каманды прадэманстравалі сапраўдны фінальны паядынак, у якім ніхто не хацеў саступаць. У першым перыядзе вызначыцца нікому не ўдалося. А вось у другой дваццаціхвілiнцы гродзенцы здолелі адкрыць лік. Аляксандр Жыдкіх стаў аўтарам першай шайбы фіналу.

Другую шайбу гродзенцы закінулі ў трэцім перыядзе, калі заставалася амаль 10 хвілін да канца асноўнага часу. Зрабілі гэта хакеісты «Нёмана» ў большасці. Дакладным кідком адзначыўся Аляксандр Маляўка.

У застаўшыся час нікому больш не ўдалося вызначыцца, хоць момантаў у абедзвюх каманд было дастаткова.

«Юнацтва» — «Нёман» 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Галы:
34.50 0:1 — Жыдкіх (Бадун)
48.54 0:2 — А.Маляўка (Баярчук, Бадун, — бол.)

Галоўны трэнер «Нёмана» Сяргей Пушкоў задаволены стартам фінальнай серыі.

«Я задаволены гульнёй каманды, многае сёння атрымалася. Правялі дысцыплінаваны матч, стваралі моманты. Супернік нічым не здзівіў, мы разбіралі яго гульню і ведалі супраць каго будзем гуляць. Зараз хлопцам трэба адпачыць, а пасля падрыхтавацца да наступнага матчу».

Другі матч фіналу пройдзе 26 сакавіка таксама ў Чыжоўка-арэне.