У чацвер 14 лютага «Нёман» на сваім лёдзе прымаў мінскае «Юнацтва». Асноўны час матчу скончыўся пры ліку 4:4. Мацнейшага каманды выявілі толькі ў серыі булітаў, вырашальны кідок апынуўся за мінчанамі.

Традыцыйна ў сустрэчы дзвюх лепшых каманд краіны гледачы ўбачылі баявы і роўны хакей. Гродзенцы першымі адкрылі лік у матчы, дзякуючы шайбе Аляксандра Маляўкі на 7-й хвіліне. Госці здолелі зраўняць лік толькі праз 10 хвілін. Вызначыўся Кашкар. На першы перапынак каманды адпраўляліся з адзінкамі на табло.

Старт другога перыяду застаўся за «Юнацтвам». На 27-й хвіліне Аносаў выводзіць сваю каманду наперад. Дзякуючы лікавай перавазе на 33-й хвіліне «Нёман» выраўноўвае лік. Дакладны кідок на рахунку Елісеенкі. За дзве хвіліны да другога перапынку Аляксандр Маляўка чарговы раз выводзіць «Нёман» наперад.

Трэцяя дваццаціхвілінка, як і другая, зноў пачалася пад націскам мінчан. Госці праз хвіліну пасля перапынку ўжо зраўнялі лік, дзякуючы добраму ўдару Лапачука.

За 10 хвілін да канца трэцяга перыяду каманды сталі гуляць у адкрыты хакей. Дакладны кідок Гайнетдзінава на 51-й хвіліне вывеў «Юнацтва» наперад. Зрабіць лік роўным гродзенцы змаглі на 55-й хвіліне. У гэтым моманце Ляўша здолеў абыграць Брыкуна.

У асноўны час каманды мацнейшага не выявілі. Дадатковыя 5 хвілін таксама не дапамаглі камандам. А вось у серыі булітаў мацней былі хакеісты «Юнацтва». Вырашальны кідок на рахунку Лапачука.

«Нёман» — «Юнацтва» — 4:5 Б (1:1, 2:1, 1:2, 0:0, 0:1)