Вялікі хакей вярнуўся ў Гродна. У першым матчы сёлетняга розыгрышу Лігі чэмпіёнаў 31 жніўня «Нёман» прымаў на сваім лёдзе чэшскую «Камету». Матч скончыўся перамогай гродзенцаў з лікам 4:2.

Першы матч гродзенцаў у Лізе чэмпіёнаў наведала 2385 гледачоў. За кошт такой падтрымкі і ўпэўненай гульні «Нёман» здолеў абыграць чэмпіёнаў Чэхіі.

У чырвона-чорных дубль аформіў Сяргей Смураў, якога прызналі найлепшым гульцом у матчы. Таксама ў складзе гродзенцаў па разе вызначыліся Антон Елісеенка і Аляксандр Маляўка. У чэхаў шайбы закідвалі Ян Грушка і Ян Штэнцель.

«Нёман» — «Камета» — 4: 2 (1: 0, 2: 2, 1: 0)

Галоўны трэнер «Нёмана» Сяргей Пушкоў пасля пераможнага матчу:

— Мы вельмі добра пачалі сённяшні матч, на добрых хуткасцях. Тое, што мы запланавалі, калі рыхтаваліся да сённяшняга матчу, даволі многае атрымлівалася, асабліва ў першым перыядзе. І павялі, і стваралі моманты, але ў другім перыядзе з-за выдаленняў каманда прасела.

Вельмі выдатна госці гулялі сёння ў атацы. Паказалі, як трэба кантраляваць гульню ў атацы, я маю на ўвазе ў большасці. І вось гэты гол яны проста выдатна закінулі. Але задаволеныя тым, што калі былі яшчэ выдаленні - хлопцы добра адпрацавалі ў абароне, выстаялі. Калі мы павялі ў ліку, госці павінны былі больш актыўна пачаць гуляць, што і адбылося. Мы добра бараніліся і тыя контратакі, якія стварылі, удала рэалізавалі. Прыемна, што ўсё так склалася. Павіншаваў рабят з добрай гульнёй, свята атрымалася. Хакей быў добры.

Ужо 2 верасня «Нёман» правядзе другі матч у Лізе чэмпіёнаў. На сваім лёдзе гродзенцы будуць прымаць швейцарскі «Цуг». Білеты яшчэ ёсць у продажы.