Дадаць навіну
Чацвер, 23 лістапада 2017, 09:57

“Нёман” разграміў “Гомель” і працягвае барацьбу за чацвёртае месца

У чарговым туры чэмпіянату краіны 21 кастрычніка “Нёман” на сваім полі прымаў “Гомель” і ўпэўнена абыграў суперніка з лікам 3:0.

Першы мяч гродзенцы забілi ў канцоўцы першага тайма, на 40-й хвіліне. Савіцкаму ўдалося дакладна прабіць штрафны ўдар: мяч трапіў у сценку і зрыкашэціў у кут варот.

Два іншыя галы гаспадары забілі пасля перапынку. Спачатку на 47-й хвіліне Яблонскі адкаціў мяч пад удар Якімаву, які з-за межаў штрафной забіў пад перакладзiну. А праз 10 хвілін усё той жа Якімаў падобным ударам аформіў дубль.

“Нёман” – “Гомель” – 3:0

Пасля перамогі над “Гомелем” галоўны трэнер “Нёмана” Ігар Кавалевіч расказаў, што яго каманда правяла добры матч.

“У нас не зусім атрымаліся першыя дзесяць хвілін. У цэлым мы добры матч правялі. Дамінавалі на поле і перамаглі, я лічу, заслужана”.

Калі вы знайшлі ў тэксце памылку або абдрукоўку, калі ласка, паведаміце нам, выбраўшы адпаведны фрагмент і націснуўшы клавішы Ctrl+Enter.