Пераможная выязная серыя гродзенскай каманды працягваецца. Так 23 чэрвеня ў Смалявічах падапечныя Ігара Кавалевіча ўзялі верх над мясцовай камандай з лікам 1:0. Адзіны гол у матчы на ​​86 хвіліне забіў Абуна.

У цэлым каманды паказалі роўны футбол, але за кошт актыўнай канцоўкі гродзенцам і ўдалося абыграць свайго суперніка. На 86-й хвіліне Абуна стрэлам пасля розыгрышу вуглавога пахаваў шанцы гаспадароў на станоўчы зыход сустрэчы.

«Нёман» — «Смалявічы» — 0:1

Перамога над камандай «Смалявічы» стала для гродзенцаў пятай запар на выездзе, што з’яўляецца новым рэкордам.

Гродзенцы працягваюць чапляцца за трэцяе месца ў турнірнай табліцы і зараз маюць 24 ачка ў актыве. Столькі ж у «Шахцёра» і «Віцебска», таксама ў гэтых каманд ёсць матч у запасе.

30 чэрвеня «Нёман» правядзе матч у Гродне і будзе прымаць «Мінск».