У другім туры чэмпіянату Беларусі гродзенскія футбалісты сустракаліся са «Слуцкам» і згулялі ўнічыю 1:1. Матч паміж супернікамі праходзіў у Бабруйску 5 красавіка на стадыёне са штучным пакрыццём.

Гродзенцы першымі вызначыліся ў матчы і зрабілі гэта на 24-й хвіліне. Валерый Жукоўскі увайшоў у штрафную слутчан і дакладным ударам адправіў мяч у вароты суперніка. Гаспадары поля здолелі адыграцца яшчэ да перапынку. Пасля памылкі абаронцаў «Нёмана» мяч апынуўся ў Шыкавка, якому трэба было ўсяго толькі падставіць нагу для ўзяцця варот. На перапынак каманды адправіліся пры ліку 1:1.

Са стартам другога тайма Кавалевіч ўзмацнiў цэнтр сваёй каманды і кінуў усе сілы наперад. На 66-й хвіліне «Нёман» зарабляе пенальці. Але адзінаццаціметровы гродзенцы не рэалізоўваюць. Удар Якімава, парыраваў галкіпер «Слуцка». Да канца матчу вызначыцца ў матчы больш нікому так і не атрымалася.

«Слуцк» — «Нёман» — 1:1.

ГАЛЫ: 0:1 — Жукоўскі (24), 1:1 — Шыкаўка (43).

Ігар Кавалевіч пасля матчу:

— Роўная гульня роўных супернікаў. Забіўшы гол, мы выпусцілі ініцыятыву, і Слуцк меў некалькі добрых магчымасьцяў да перапынку. Адным з гэтых момантаў каманда і скарысталася. Лічу, што лік па гульні, хоць вельмі шкада, што не атрымалася забіць з пенальці.

— Чым абумоўлена замена Жукоўскага, аўтара забітага мяча, у перапынку?
— Нягледзячы на ​​тое, што Валерый забіў гол, да перапынку мы выпусцілі ініцыятыву і цэнтр поля. Замены немагчыма планаваць загадзя, яны выцякаюць з ходу матчу. Выйшаў на замену Лукашэвіч, да прыкладу, ён выдатна ўвайшоў у гульню, трымаў цэнтр і стараўся ствараць галявыя моманты ля варот суперніка.

Пасля двух тураў «Нёман» мае ў сваім актыве 2 ачкі і месца ў сярэдзіне турнірнай табліцы.

Наступную гульню каманда Ігара Кавалевіча правядзе ў Гродне 14 красавіка і будзе прымаць магілёўскi «Днепр»