Футбалісты гродзенскага «Нёмана» ужо трэці матч запар не ведаюць перамог. У суботу 30 верасня падапечныя Ігара Кавалевіча згулялі ў Мінску ўнічыю з «Крумкачамі».

Каманды хутка здолелі адкрыць лік. Спачатку гулец гаспадароў Іваноў з-за межаў штрафной на 9-й хвіліне адкрыў лік у матчы. А ўжо праз 2 хвіліны пасля закіда ў вратарскую ад Рудзіка капітан гродзенцаў Павел Савіцкі выраўноўвае лiк.

Яшчэ да перапынку «Нёман» здолеў выйсці наперад. Гуляючы наперадзе ў гродзенцаў Глеб засмуціў былых аднаклубнікаў і зрабіў лік 1:2.

Са стартам другога тайма актыўна гулялі «Крумкачы», гэта і прынесла на 64-й хвіліне гаспадарам выніковы ўдар, які і зрабіў лік у матчы 2:2. Вызначыўся Філановіч. Як аказалася, гэта і быў апошні забіты гол у матчы, нягледзячы на ​​сур'ёзную барацьбу да апошніх хвілін.

«Крумкачы» — «Нёман» — 2:2

Пасля матчу галоўны трэнер «Нёмана» Ігар Кавалевіч быў незадаволены дзеяннямі сваіх абаронцаў.

«Разлічвалі на іншы вынік, але не атрымалася. Віною, напэўна, наша гульня ў абароне — вельмі шмат дапусцілі памылак. У цэлым, было шмат тэхнічнага браку, калі аддавалі мяч суперніку. Такія памылкі дапускаць у абароне нельга. Засталося яшчэ шэсць тураў - будзем у кожнай гульні змагацца і выпраўляць тое, што зрабілі самі».

Барацьба за 4-е месца толькі пачынаецца і, нягледзячы на складаны каляндар, у гродзенцаў яшчэ ёсць шанцы зачапіцца за гэты радок. За шэсць тураў да канца чэмпіянату «Нёман» займае 5-е месца і мае ў сваім актыве 37 ачкоў.

Наступны матч «Нёман» правядзе 13 верасня ў Гродне, дзе будзе прымаць «Гарадзею».