«Нёман» у рамках 23-га тура саступіў у Гродне жодзінскаму «Тарпеда-БелАЗ» з лікам 0:1. Адзіны гол на 23-й хвіліне матчу забіў Сяргей Шапавал. Гэта другая параза запар у каманды Ігара Кавалевіча. У 22-м туры «Нёман» саступіў «Нафтану».

У Гродне супернікі паказалі баявы футбол, але больш ўпэўнена ў матчы выглядалі менавіта госці, якія маглі забіць і яшчэ пару мячоў. У «Нёмана» наперадзе гульня зусім не ішла, бо прайсці праз абарону «Тарпеда» было вельмі складана.

«Нёман» — «Тарпеда- БелАЗ» — 0:1

Пасля прайгранага матчу гродзенскі трэнер Павел Бацюта пракаментаваў гульню «Нёмана» з «Тарпеда»:

«Пры падрыхтоўцы былі вымушаныя праблемы. Дыскваліфікацыя, траўмы. У апошнія суткі паўсталі праблемы з некаторымi пазіцыямі. У першыя 20 хвілін прыціраліся. Пры голе недапрацавалі на падборы. Зрабілі перастаноўкі ў перапынку, зайгралі агрэсіўна, але не хапіла гэтага. Што тычыцца барацьбы за 4 месца, ніхто гэтых задач не адмяняў».

Пасля паразы ад жодзінцаў «Нёман» апусціўся на 7-е месца і мае ў актыве 36 ачкоў. А вось «Тарпеда» наадварот паднялася ў табліцы і займае зараз 4-е месца з 38 ачкамі.

Свой наступны матч у чэмпіянаце «Нёман» правядзе ў Мінску 30 верасня, дзе сустрэнецца з «Крумкачамi».