Трэцюю паразу ў сезоне пацярпеў «Нёман» у пятніцу 26 мая. На выездзе з мінімальным лікам 1:0 каманда Ігара Кавалевіча саступіла «Гарадзеі». Адзіны мяч у пачатку другога тайма з пенальці забіў Дзмітрый Лебедзеў.

Правёўшы добра большую частку матчу, гродзенцы, нягледзячы на небяспечныя моманты, так і не здолелі зраўняць лiк і распячатаць вароты Уладзіслава Васiлючэка, якi ў гэтым сезоне выступае за «Гарадзею».

А гаспадары, наадварот, скарысталіся адным са сваіх момантаў, які ім падарылі ў сваёй штрафной гродзенскія футбалісты.

Галоўны трэнер «Нёмана» Ігар Кавалевіч пасля прайгранага матчу сказаў, што яму папракнуць сваю каманду няма ў чым.

«Па такой гульні - крыўднае паражэнне. Але ўдача была на баку суперніка. Сваю каманду, асабліва за другі тайм, мне папракнуць няма ў чым. Але, на жаль, дзве памылкі нашых маладых рабят у цэнтры абароны прывялі да пенальці. Маглі выратаваць гульню, мелі моманты. Але падвяла рэалізацыя».

Нягледзячы на ​​паразу, «Нёман» застаўся на 4-й пазіцыі ў турнірнай табліцы і мае ў сваім актыве 17 ачкоў. Наступны матч гродзенцы правядуць таксама на выездзе — 2 чэрвеня супраць «Гомеля».