У пятніцу 9 лютага гродзенскі «Нёман» у футбольным манежы праводзіў таварыскі матч з літоўскім «Тракаем». Гульня скончылася паразай гаспадароў з лікам 1:3.

Каманды правялі роўны паядынак з мноствам барацьбы і небяспечных момантаў, але з-за двух назначаных 11-метровых у вароты «Нёмана» ў другім тайме, літоўцам удалося абыграць суперніка.

Пачыналі гуляць гродзенцы наступным складам:

Курганскі, Анюкевiч, Зубкоў, Хвалько, Канцавы, Мукам, Савасцьянаў, Якімаў, Квашук, Жукоўскі, В.Глеб (Ковель).

У першым тайме спачатку «Тракай» узяў на 6-й хвіліне вароты гродзенцаў пры дапамозе Гедэмінаса. А на 24-й хвіліне навабранец гродзенцаў Леанід Ковель, які выйшаў замест траўмаванага Глеба, зраўняў лік.

У другім тайме галоўны трэнер «Нёмана» Ігар Кавалевіч даў магчымасць праявіць сябе маладым і пачаткоўцам, сярод якіх быў расiйскi гулец Бураеў i літовец Бенэта. Але вось забіць у вароты літоўцаў больш ніхто так і не змог. А госці, наадварот, здолелі яшчэ двойчы вызначыцца. Спачатку на 57-й хвіліне Білялетдзінаў рэалізаваў 11-метровы ўдар і вывеў сваю каманду наперад. А праз 20 хвілін суддзя ў чарговы раз у штрафной «Нёмана» ўгледзеў парушэнне і паставіў на кропку. Пенальці рэалізаваў Мукан’я.

«Нёман» — «Тракай» — 1:3