Гродзенскі «Нёман» у 8-м туры чэмпіянату Беларусі, які праходзіў у Жодзіне 15 мая, згуляў унічыю з мясцовым «Тарпеда-БелАЗ» 1:1. Нічыя на выездзе дазволіла камандзе Ігара Кавалевіча замацавацца на шостым месцы ў турнірнай табліцы.

Гаспадары першымі адкрылі лік на 30-й хвіліне матчу. Скарыстаўшыся пасам партнёра экс-гулец «Нёмана» Дзмітрый Рэкіш з-за межаў штрафной дакладным ударам патрапіў у вароты Журава.

Адыграцца гродзенцы здолелі на 66-й хвіліне. Пасля дакладнай перадачы Уладзіслава Клімовіча ўдала сыграў капітан гродзенцаў Павел Савіцкі.

Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна) — Нёман (Гродна) — 1:1

Пасля матчу галоўны трэнер гродзенцаў Ігар Кавалевіч застаўся задаволены вынікам, які паказала яго каманда.

«Зыход паядынку заканамерны. У нас не атрымаўся першы тайм, не хапала апошняга пасу. У цэлым не атрымалася гульня ў атацы. У другім тайме рысунак гульні змяніўся. Змаглі зраўняць лік. Я задаволены гульнёй сваёй каманды. Нам супрацьстаяў моцны супернік, які прапаведуе агрэсіўны футбол».

Турнірная табліца пасля 8-га тура выглядае наступным чынам:

"Нёман" здабыў адно ачко ў выязным матчы супраць "Тарпеда-БелАЗ"

А наступную гульню ў чэмпіянаце «Нёман» правядзе ўжо ў Гродне 21 мая, дзе на родным стадыёне будзе прымаць ФК «Крумкачы».