У чарговай гульне Кубка Салея «Гомель» на хатнім лёдзе, саступаючы па ходу матчу 0:2, здолеў абыграць «Нёман» з лікам 3:2. Вырашальную ролю для гаспадароў сыграў трэці перыяд

«Гомель» — «Нёман» — 3: 2 (0: 2, 0: 0, 3: 0)

Сяргей Пушкоў пасля матчу

— Я хачу ў першую чаргу павіншаваць гаспадароў з перамогай, абсалютна заслужанай. Яны яе заслужылі. Я лічу, што тыя дзве шайбы, якія мы закінулі, павялі ў ліку, згулялі з намі дрэнны жарт, хоць мы спрабавалі яшчэ нешта зрабіць. Было вельмі шмат большасці, што з аднаго, што, з іншага боку. Адпаведна абедзве каманды гулялі ў большасці. Але больш нічога не атрымлівалася. А ў трэцім перыядзе проста безадказная гульня многіх хакеістаў. Я думаю, не шматлікіх, а практычна ўсіх, таму што мы аддалі цалкам ініцыятыву, калі ласка, рабіце, што хочаце. Не атрымліваецца ў вас увайсці ў зону, мы яе на праброс адправім — прыходзьце, калі ласка, забівайце. Таму, лічу, што гаспадары заслужылі перамогу, яны пасля 0:2, стараліся, рабілі, што яны могуць, атакавалі і агрэсіўна гулялі. А ў нас, можна сказаць, нічога больш не атрымлівалася. Не хачу паўтарацца, але мы проста безадказна падышлі да трэцяга перыяду.

Свой наступны матч у Кубку Салея «Нёман» правядзе ў Гродне 17 жніўня і будзе прымаць жлобінскі «Металург».