У сераду 22 сакавіка «Нёман» правёў адзін з апошніх сваіх перадсезонных матчаў. На гэты раз у гродзенскім манежы жоўта-зялёныя прымалі літоўскі «Тракай». Сустрэча скончылася упэўненай перамогай гаспадароў з лікам 2:0.

У канцы першага тайма чарговым голам за гродзенцаў адзначыўся пачатковец Раман Лакціёнаў. А ўжо ў пачатку другога тайма дакладным ударам у вароты літоўскай каманды адзначыўся нападаючы Дзмітрый Хлебасолаў, які зноў прыбыў у размяшчэнне гродзенскага клуба.

«Нёман» — «Тракай» — 2:0

Гродзенцы выступалі наступным складам:

Курганскі (Жураў, 60), Пол Ралан (Лешка, 46), Кантарыя, Зубкоў (Горбач, 4), Анюкевіч (Зубкоў, 46), Якімаў (Лявіцкі, 75), Савасцьянаў (Канцавы, 46), Бомбель (Журневіч, 68), Жукоўскі (Кавалёнак, 64), Абуна, Лакціёнаў (Хлебасолаў, 46).

Ці будзе яшчэ праводзіць гродзенская каманда таварыскія матчы ў гэтым міжсезонні, пакуль не вядома. Але да пачатку новага сезону засталося 11 дзён. У нядзелю 2 красавіка ў 1-ым туры чэмпіянату Беларусі «Нёман» будзе прымаць мазырскую «Славію».

Нагадаем, 24 мая ў 18:30 адбудзецца прэзентацыя новай формы «Нёмана» ад JOMA. Таксама раскрыюцца сакрэты каманды на маючы адбыцца сезон.